My sme tí, ktorí musia zmeniť Slovensko. Štát nepomôže, spojme sa a urobme to navzájom

Autor: Marek Benikovský | 22.3.2015 o 20:42 | (upravené 22.3.2015 o 21:35) Karma článku: 5,60 | Prečítané:  1298x

Je jar. Čas, kedy sa všetko prebúdza k životu. Asi som na tom podobne, keďže som dostal možno nie prevratný, ale podľa mňa dobrý nápad. Začal som si plniť sen. Idem hlavou proti múru. 21 ročný človek proti štátnej sieti byrokracie a predsudkom voči mladému a neskúsenému človeku.

Spolu zo začiatkom podnikania som sa začal stretávať s novými ( hlavne mladými ) ľuďmi zo svojho okolia. Nakoľko som človek veľmi zhovorčivý neostalo len pri znám klišé, Benikovský teší ma, ale spýtal som sa aj na ich aktivity.

Bol som veľmi milo prekvapený keď som zistil, že na Liptove (tzn. s určitosťou na celom Slovensku) sa okolo roku 1990 narodila veľmi silná skupina ľudí, ktorá nechce svoj život len tak presedieť na zadku. Len tak chodiť do práce a pracovať pre niekoho. V hĺbke mysle každého z nás je skryté niečo po čom veľmi túžime. Je to práve sen, nápad start up, ktorý často vďaka nedostatku skúseností, nápadov a hlavne financií ostane len na tom mieste kde sa zrodil. V našej Mysli.

Kým niektorí z týchto mladých ľudí ho zlepšujú, pracujú na ňom, iný sa boja ozvať, povedať to okolia a zatláčajú ho tak ešte hlbšie do podvedomia. 

Nechcem sa hrať na podnikateľského anjela, však aj ja som len na začiatku plnenia svojho sna, ale verím, že naša generácia toho dokáže veľa. 

Svoj priestor pražiarne kávy som v našom meste ponúkol ľuďom v mojom veku ako miesto ich stretnutia, výmeny skúseností, kontaktov a vzájomnej pomoci. Urobil som to, pretože verím na ich schopnosti. Pri tomto nápade ma však drží len jedna vec. Ak sa aspoň jednému mladému človeku podarí rozbehnúť možno s pomocou stretnutia svoj sen, moja Misia je ukončená. 

Sociálna sieť je neskutočne silné médium a tak vyzývam Vás všetci mladí, ktorí chcete niečo dokázať, zdieľajte tento článok.

Vyzývam aj vás s možnosťou poskytnúť priestor, aby ste tak urobili a pomohli tak dokázať, že naša generácia má na viac. Náš štát nám nepomôže. Pomôžme si teda navzájom. 

Vyzývam aj plniacich si sny, úspešných ľudí. Ak budete vedieť o niečom takomto vo svojom meste pridajte sa a motivujte ostatných. 

Nakoniec vyzývam aj Vás, milí rodičia, starí rodičia. Povzbudte svoje deti, vnúčatá aby sa nebáli ísť si za svojím. Veďte ich k tomu a upozornite ich, že pred vrcholom príde aj veľa pádov spojených s odreninami, ale ak je to čo robia ich osud podarí sa im to. 

Budem čakať na každú správu z ktoréhokoľvek kúta slovenska o takomto spolku mladých ľudí. 

Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.


Už ste čítali?